System zgłaszania nieprawidłowości chroniący najwyższe kierownictwo22/02/2022 godzina 13:00

Zapisz się

Partnerzy wydarzenia:

O webinarze

O czym będziemy mówić?

Powiemy o tym, jak system zarzadzania zgłoszeniami o nieprawidłowościach pomoże wzmacniać kulturę zarządzania, chroniąc samych zarządzających przed konsekwencjami prawnymi i reputacyjnymi nowych wymagań, jakie stawia przed nami prawo Unii Europejskiej.


Dlaczego to jest ważne?

Skuteczna komunikacja jest ważnym aspektem stabilnego, ostrożnego i wiarygodnego zarządzania organizacją. Procedury i wymogi formalne stanowią niewielką część zaprojektowania, wdrożenia i przygotowania systemu ochrony sygnalistów – kluczowa jest zmiana mentalności, która ostatecznie zadecyduje o bezpieczeństwie zarządzających.


Elementy praktyczne: analiza systemowa, metodologia, organizacja, dokumentacja, psychologia sygnalistów i kierownictwa, narzędzia – wiele aspektów ale jeden cel: bezpieczeństwo biznesowe.Zapisz się

Podczas webinaru zaprezentujemy także narzędzie do przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów ze szczególnym naciskiem na te elementy systemu, które chronią najwyższe kierownictwo przed ryzykami finansowymi, reputacyjnymi oraz prawnymi.

Zapisz się

Prelegenci

Piotr Welenc


Partner w IT GRC Advisory Ltd., Dyrektor rozwoju rynku GRC i ESG. Pracował w NBP, ZUS, Politechnice Warszawskiej. Wykonywał audyty dla Europejskiego Banku Centralnego. Ekspert w zakresie analizy procesowej, corporate governance, IT i OT compliance, blockchain. Członek Rady Nadzorczej GIZMI S.A. Doktorant IBSPAN. Wykładowca na szkoleniach ACO i ACE, wykładał w ponad 18 uczelniach w Polsce. Członek Komisji ds. compliance w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i Rady Naukowej czasopisma „Compliance” Instytutu Compliance przy Uniwersytecie Viadrina, Frankfurt/O. Autor ponad 30 publikacji dot. zagadnień audytu IT, ryzyka, governance.


MBA, CISA, CICA, CGEIT, CRISC, CRMA, CDPSE, ACO, IRCA ISO22301 LA, IRCA ISO27001 LA, ISO20000 LA, QAVal.

Partner BW ADVISORY Sp. z o.o.


Katarzyna Abramowicz


Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Od ponad 20 lat wraz z ojcem Zbigniewem tworzy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie milionom Polaków (Przelewy24, Bilety24, Specfile, Specprawnik, Sygnanet).Prelegentka największych konferencji o tematyce legaltech i cybersecurity w Polsce, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

Radca prawny, CEO Specfile.pl, CEO Sygnanet.pl


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W SPOTKANIU?

01

Praktyczna i potrzebna wiedza dla osób, które wdrażają nowe procedury – tych informacji nie znajdziesz ani w Dyrektywie, ani w projekcie ustawy.

02

Niepowtarzalna okazja do zadania pytań doświadczonym praktykom z branży prawnej, RODO i compliance na wszystkie pytania dotyczące sygnalistów.

03

Krótka prezentacja systemu dla sygnalistów, która ma na celu pomóc rozeznać się na rynku i podjąć decyzję, jakie narzędzie do zgłaszania nadużyć wybrać dla swojej firmy.

Zapisz się

Cykl spotkań dla osób zajmujących się tematyką sygnalistów w firmach i urzędach.

  • Podstawowe ryzyka związane z sygnalistami. Jak prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć?
  • Sygnaliści a wymagania wynikające z RODO.
  • Szkolenie pracowników a efektywne wykorzystanie zgłoszeń z pożytkiem dla firmy.
  • Odebrałem zgłoszenie od sygnalisty. Co dalej?
  • Szczególne rodzaje zgłoszeń. Niebezpieczeństwo dla organizacji?

I INNE. Informacje o kolejnych webinarach znajdziesz w naszych mediach społecznościowych.

Zapisz się na webinar

System zgłaszania nieprawidłowości chroniący najwyższe kierownictwo

22/02/2022 godzina 13:00

Bezpłatny webinar

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - SpecFile Project Sp. z o.o.

Regulamin