Whistleblowing od kuchni.

Jak wprowadziliśmy nowe prawo w spółce zatrudniającej prawie 900 pracownikówWTOREK 26/04/2022 godzina 11:00

Zapisz się

Partnerzy wydarzenia:

O webinarze

  • Porozmawiamy o tym, jak przygotować się do wdrożenia nowych przepisów w dużej firmie;
  • Zastanowimy się jaki wybrać model rozpatrywania zgłoszeń;
  • Przeanalizujemy za i przeciw przyjmowania anonimowych zgłoszeń;
  • A także podejmiemy takie kwestie jak: rozszerzenie katalogu naruszeń o prawa pracownicze, regulacje wewnętrzne i standardy etyki.
Zapisz się

Obecnie wiele organizacji mierzy się z wdrożeniem nowych przepisów dotyczących sygnalistów, także nasza firma - mówi Katarzyna Świergosz, Compliance & Internal Audit Manager w AQUANET S.A. - Proces nie został jeszcze zakończony, ale już teraz mogę podzielić się trudnościami i zagadnieniami, które były dla nas szczególnie istotne.


Podczas spotkania:

Podczas webinaru pokażemy także jak ułatwić proces przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów dzięki dedykowanemu narzędziu do ich obsługi. Czy takie narzędzie sprawdzi się w dużych organizacjach? W jaki sposób może automatyzować i ułatwić procesy oraz chronić organizację na wypadek kontroli zewnętrznej?

Zapisz się

Prelegenci

Katarzyna Świergosz


Prawnik, Compliance Officer (ACO) i Whistleblowing Officer (AWBO). Aktualnie buduje zespół compliance w AQUANET S.A. Opracowuje i wdraża polityki compliance w tym m.in. system dla sygnalistów. Nadzoruje kontrole i prowadzi audyty wewnętrze pod kątem zgodności z prawem, regulacji wewnętrznych oraz Kodeksu Etyki. Bada skuteczność i efektywność działań podejmowanych w organizacji celem realizacji strategii Spółki. Współuczestniczy w określaniu zasad zarządzania ryzykiem w Spółce.


Przez blisko 18 lat pełniła funkcję Dyrektora w AQUANET S.A., gdzie zarządzała takimi obszarami jak HR, zamówienia publiczne czy nadzór właścicielski nad spółkami grupy kapitałowej AQUANET S.A., którą budowała. Ponad 15 lat zasiadała w radach nadzorczych spółek pełniąc w nich funkcję przewodniczącego.


Jest wpisana na Krajową Listę Audytorów, Kontrolerów Wewnętrznych i Specjalizacji Pokrewnych przy Polskim Instytucie Kontroli Wewnętrznej. Jako entuzjastka systemów compliance propaguje idee whistleblowingu i kultury speak-up oraz sukcesywnie wdraża je w swojej firmie.

Compliance & Internal Audit Manager w AQUANET S.A.


Katarzyna Abramowicz


Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Od ponad 20 lat wraz z ojcem Zbigniewem tworzy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie milionom Polaków (Przelewy24, Bilety24, Specfile, Specprawnik, Sygnanet). Prelegentka największych konferencji o tematyce legaltech i cybersecurity w Polsce, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

Radca prawny, CEO Specfile.pl, CEO Sygnanet.pl


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W SPOTKANIU?

01

Praktyczna i potrzebna wiedza dla osób, które wdrażają nowe procedury – tych informacji nie znajdziesz ani w Dyrektywie, ani w projekcie ustawy.

02

Niepowtarzalna okazja do uzyskania odpowiedzi od doświadczonych praktyków z branży prawnej, RODO i compliance na wszystkie pytania dotyczące sygnalistów.

03

Krótka prezentacja systemu dla sygnalistów, która ma na celu pomóc rozeznać się na rynku i podjąć decyzję, jakie narzędzie do zgłaszania nadużyć wybrać dla swojej firmy.

Zapisz się

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań dla osób zajmujących się tematyką sygnalistów w firmach i urzędach. Przed nami taki zagadnienia:

  • Procedury awaryjne
  • Zmiana procedury
  • AML
  • Szkolenie pracowników
  • Kiedy sygnalista NIE JEST chroniony?
  • Rozszerzenie katalogu naruszeń o prawa pracownicze

I INNE. Informacje o kolejnych webinarach znajdziesz w naszych mediach społecznościowych.

Zapisz się na webinar

Whistleblowing od kuchni.

Jak wprowadziliśmy nowe prawo w spółce zatrudniającej prawie 900 pracowników

26/04/2022 godzina 11:00

Bezpłatny webinar

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - SpecFile Project Sp. z o.o.

Regulamin