Weź udział w szkoleniu "Co dyrektywa o ochronie sygnalistów zmienia dla Twojej organizacji?".

Już w czwartek 03.12.2020 o 11:00.

"Co dyrektywa o ochronie sygnalistów zmienia dla Twojej organizacji?".


Celem szkolenia jest pomoc firmom w przestrzeganiu przepisów dotyczących informowania o nieprawidłowościach oraz dobór właściwych narzędzi zgodnych z dyrektywą UE o ochronie sygnalistów.WYŚLIJ MI ZAPROSZENIE NA ADRES E-MAIL

Agenda szkolenia:

Część I Dyrektywa o ochronie sygnalistów

  • Wprowadzenie do tematyki whistleblowingu czyli o dyrektywie UE o ochronie sygnalistów i jej głównych założeniach.
  • Kim jest sygnalista, w jakich obszarach może dokonywać zgłoszeń, kiedy należy mu się ochrona i jaka.
  • Przyjmowanie zgłoszeń czyli kanały zgłaszania nieprawidłowości.
  • Procedury oraz prawa i obowiązki związane z obsługą przyjętych zgłoszeń o nieprawidłowościach.
  • Sankcje za brak lub nieprawidłowe zastosowania uregulowań o ochronie sygnalistów.

Część II Narzędzie do wewnętrznego zgłaszania nieprawidłowości

  • Porównanie obecnych na rynku rozwiązań do wewnętrznego zgłaszania nieprawidłowości – dlaczego się nie sprawdzają?
  • Obawy branży i obawy pracowników.
  • W jaki sposób zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo danych osobowych w zakresie informowania o nieprawidłowościach?
  • Jak technologia w połączeniu z odpowiednim nastawieniem może pomóc Twojej branży w ograniczeniu ryzyka związanego z niewłaściwym zachowaniem i wykroczeniami.
WYŚLIJ MI ZAPROSZENIE NA ADRES E-MAIL

Szkolenie poprowadzą:

Marta Strzecha-Bociąga

Marta Strzecha-Bociąga

Radczyni prawna w Kancelarii „Adwokaci i Radcowie Prawni” Izabella Żyglicka i Wspólnicy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła również podyplomowe studia prawa pracy w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się prawem pracy, prawem cywilnym oraz prawem gospodarczym. Wyróżniona w Konkursie Ministra Spraw Zagranicznych na Najlepszą Pracę Magisterską. Współautorka publikacji „Przeciwdziałanie zatorom płatniczym. Nowe zasady od 1 stycznia 2020 r.”.

Michał Korszla

Michał Korszla

Adwokat w Kancelarii „Adwokaci i Radcowie Prawni” Izabella Żyglicka i Wspólnicy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestnik licznych szkoleń i seminariów z zakresu prawa karnego gospodarczego i skarbowego. Zajmuje się prawem karnym gospodarczym i skarbowym, cyberprzestępczością oraz cyberbezpieczeństwem.

Katarzyna Abramowicz

Katarzyna Abramowicz

Radczyni prawna, była przedstawicielka KRRP w Brukseli. Kasię od ponad 20 lat pasjonuje e-commerce i nowe technologie. Współtworzyła takie serwisy jak Przelewy24, Bilety24, OdUslug, Sygnanet, Specfile oraz największą w Polsce platformę łączącą prawników z klientami Specprawnik.pl. Kasia jest także prelegentką wielu konferencji LegalTech i Cybersecurity, mentorką Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatką 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, tegoroczną nominowaną do nagrody European Women of Legal Tech.

Kancelaria Żyglicka i Wspólnicy

Kancelaria została założona w 2001 roku i od tamtego czasu jest jedną z największych i najnowocześniejszych firm prawniczych w Polsce. W skład zespołu wchodzi prawie trzydziestu doświadczonych prawników. Trzech z nich zdobyło prestiżowy tytuł „Risings Stars - prawnicy jutra”, inni, oprócz wykształcenia prawniczego, posiadają wykształcenie ekonomiczne, MBA lub uprawnienia doradcy podatkowego.Kancelaria pomaga klientom m.in. w takich obszarach jak: prawo spółek i innych podmiotów gospodarczych, prawo karne gospodarcze i skarbowe, prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo własności intelektualnej, prawo nowych technologii, Gaming and Gambling, prawo budowlane, prawo zamówień publicznych. Kancelaria Żyglicka i Wspólnicy świadczy również międzynarodową obsługę prawną w ramach ogólnoświatowej organizacji prawniczej ALLY LAW, której celem jest wspólna obsługa największych firm o charakterze globalnym. To jedyna Kancelaria na Śląsku, która posiada uprawnienia Autoryzowanego Doradcy Rynku NewConnect, prowadzonego przez giełdę Papierów Wartościowych.

WYŚLIJ MI ZAPROSZENIE NA ADRES E-MAIL

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - SpecFile Project Sp. z o.o.

Regulamin